Fyzioterapie GERD

29. 4. 2020

Terapie gastroezofageálního refluxu jícnu (GERD) a dalších funkčních poruch jícnu.

Poměrně málo známou možností léčby gastroezofageálního refluxu (GERD) a dalších funčních poruch jícnu je rehabilitace. Funční poruchy trávicího traktu se projevují obdobně jako funkční poruchy pohybového systému - je narušena funkce. Nejčastěji je postižena mobilita (pohyb), tonus (napětí) a senzitivita (citlivost) hladké a kosterní svaloviny.

Fyzioterapie u GERD využívá principů viscerální rehabilitace. Viscerální rehabilitace se zabývá ošetřováním vnitřních orgánů (viscera) a okolních struktur (kosti, klouby, svaly, fascie) pomocí jemných a přesně cílených pohybů. Viscerální rehabilitace slouží k diagnostice i následné terapii funčních poruch vnitřních orgánů. V oblastech se sníženou nebo naopak zvýšenou hybností, napětím a citlivostí dochází pomocí terapie k obnobení či zlepšení fyziologického pohybu, které má následně pozitivní vliv i na funkci daného orgánu. Dále se v terapii uplatňují techniky reflexní terapie, respirační (dechová) a posturální fyzioterapie. Velmi důležitou součástí je individuální léčebná tělesná výchova na domácí léčbu u GERD a možnosti autoterapie.Pro objednání nebo
další informace volejte:
(+420) 733 329 365

Ordinační hodiny

Pondělí: 8,00 - 18,00
Úterý: 8,00 - 18,00
Středa: 8,00 - 18,00
Čtvrtek 8,00 - 18,00
Pátek: 8,00 - 14,00

Pro rezervaci termínu na vyšetření sluchu pětiletých dětí (screening) volejte na shora uvedené číslo.

Náhradní poskytovatel zdravotní péče:

Medico

Prémiová zdravotní péče:

Hlasové centrum

Hlasové centrum Praha je detašovaným pracovištěm Polikliniky ambulantních specialistů Medico, které se specializuje na diagnostiku a léčbu všech typů onemocnění a poruch hlasu.

Další informace

Sluchové centrum

Centrum se specializuje na problematiku osob s poruchou sluchu se zaměřením na osoby ohluchlé a osoby trpící hučením v uších. Zároveň se pracoviště zabývá protetickou péčí a přidělováním sluchadel nemocným s poruchou sluchu, dětem i dospělým.

Další informace
Mapa
Medical Healthcom spol. s r.o.
Národní 9 a 11, 3.patro
Praha 1

Jak se k nám dostanete:

Metrem B nebo tramvají č. 2, 9, 18, 22 na zastávku Národní třída. Bezbariérový přístup je z Národní č. 9.

Metrem C na zastávku I. P. Pavlova a dále tramvají č. 22 na zastávku Národní třída.

Z Hlavního nádraží nebo zastávky Anděl tramvají č. 9 na zastávku Národní třída.

Zobrazit trasu na mapě

Parkování:

Garáže Národního divadla
1. – 8. hodina od zahájení parkování: 50 Kč/hod., každá další hodina: 20 Kč/hod.

Slovanský ostrov
Pondělí – pátek: 8 – 20 hodin; 40 Kč/hod.

Obchodní centrum Nový Smíchov - Anděl (3 hod. zdarma, další hod. 50 Kč); Palladium Praha (55 Kč/1 hod.); Rudolfinum (60 Kč/1 hod.); Garáže Pařížská (75 Kč/1 hod.)