Papillomatosa hrtanu (papilomatóza hrtanu)

Ve spolupráci s Národní referenční laboratoří provádí Hlasové a sluchové centrum Praha studii vlivu vakcinace kvadrivalentní vakcinou Silgard na prevenci a terapii papillomatosy hrtanu. Vakcina Silgard obsahuje protilátky proti subtypům Human papilloma viru (HPV) 6 a 11, které jsou původci papillomatosy hrtanu. (Kromě toho obsahuje vakcina protilátky proti dalším klinickým obrazům infekce HPV: genitálním bradavicím (kondylomata accuminata), rakovině děložního čípku a orofaryngeálního karcinomu).

Pokud máte podezření, že trpíte tímto onemocněním - chrapot, pocit cizího tělesa v krku apod. můžete se objednat k vyšetření do Hlasového centra Praha. V případě potvrzení diagnosy papillomatosa hrtanu nabízíme zařazení do studie Národní referenční laboratoře pro HPV.

Vyšetřovací a léčebný postup a postup a následné péče o nemocné s rekurentní papillomatosou hrtanu v rámci studie: "Očkování proti lidskému papillomaviru u pacientů s rekurentní laryngeální papillomatosou"
  1. Odběr krve na protilátky proti jednotlivým subtypům HPV (Hlasové centrum Praha)
  2. Odběr materiálu k detekci viru v biologickém materiálu (ORL odd. nemocnice Homolka - jsou-li léze k operaci nebo Hlasové centrum Praha - nejsou-li viditelné léze odběr kartáčkem)
  3. Vakcinace 3. dávky: 0-2měsíce - 4měsíce
  4. Kontrolní odběr krve na detekci protilátek a jejich hladin po vakcinaci
  5. Odběr protilátek za 4 roky po vakcinaci
  6. Celková doba sledování 5 let - laryngostroboskopické kontroly po půl roce

Detailní informace zde a zde.

Odkaz: Poradna HPV(human papilloma virus)

Objednání do ambulance pro papillomatosu - telefon: 733 329 365